KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345223
nr 1434 5223
Hugo Öfverström
(1900-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, Fiskeläge. Olja på duk, 36x30, yttermått inklusive ram: 48x42 cm
Hugo Öfverström, svensk målare född i Kungälv 1900, död 1973.
måndag 29 november 2021
kl 18:02:53
Hugo Öfverström
Läs mer om Hugo Öfverström